Jesteś tutaj: Start / 19 CZERWIEC 2016 NAJWAŻNIEJSZA IMPREZA ROKU W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

19 CZERWIEC 2016 NAJWAŻNIEJSZA IMPREZA ROKU W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

stadion_stg

Po wielu latach triathlon wraca do Starogardu Gdańskiego. Impreza, inaugurująca cykl Triathlon Energy odbędzie się w stolicy Kociewia 19 czerwca 2016 roku. Biuro zawodów wystartuje dzień wcześniej. Poniżej istotne informacje w punktach oraz kilka zdań prezydenta miasta, współgospodarzy i organizatorów.

  1. Strefa zmian T1 zostanie zlokalizowana nad jeziorem w Płaczewie, gdzie odbędzie się pływanie. Natomiast strefa zmian T2 w okolicach stadionu miejskiego im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim.
  2. Meta i strefa Expo znajdować się będą na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim
  3. Biuro zawodów będzie się znajdowało w hali miejskiej im. Andrzeja Grubby obok stadionu miejskiego. Godziny pracy biura: 18.06.2016 – 15:00 – 20:30, 19.06.2016 – 7:00 – 8:00
  4. Trasa pływacka zostanie wytyczona bojami na jeziorze w Płaczewie – dystans 1/4 – 1 pętla o długości 950 m, dystans 1/2 – 2 pętle o łącznej długości 1900 m, natomiast dystans 1/8 IM pokona pół pętli. Start dystansu 1/2 o godzinie 9:00, start dystansu 1/4 o godzinie 10:30., start dystansu 1/8 IM o godzinie 12:00.
  5. Trasa kolarska w kierunku Starogardu Gdańskiego i po mieście Starogard Gdański, dużą pętla o długości około 15,2 km, mała pętla o długości 10 km, dojazd do T2 około 4 km, trasa płaska, pomiar GPS, przewyższenie na jednej pętli 46 m. Dystans 1/8 – pokonuje dużą pętlę + dojazd do T2. Dystans 1/4 – pokonuje dużą pętle 2 razy + małą pętlę + dojazd do T2. Dystans 1/2 – 5 razy duża pętla + mała pętla + dojazd do T2.
  6. Kask na całej trasie obowiązkowy, zakaz draftingu i słuchania muzyki.
  7. Trasa biegowa po ulicach Starogardu Gdańskiego, 1/8 – 5,25 km, 1/4 – 10,55 km, 1/2 – 21,1 km
  8. Na trasie rowerowej i biegowej ustawione będą bufety. Na bufetach dostępne będą woda, napój izotoniczny, żele.
  9. Na mecie każdy zawodnik może skorzystać ze strefy regeneracji, napojów a także otrzyma pamiątkowy medal.
  10. Od każdego zawodnika, który ukończy zawody organizatorzy przekażą 3 złote na cel charytatywny.

To początek wielkiego cyklu
1055Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego:
Naszą ideą jest aktywność na różnych płaszczyznach. Także sportowych. Jak tylko się dowiedzieliśmy, że jest możliwość zorganizowania triathlonu w naszym mieście, od razu podjęliśmy decyzję, że chcemy to zrobić. Bardzo się cieszę, że tak duże, niezwykle widowiskowe, ale i trudne logistycznie wydarzenie sportowe będzie miało miejsce właśnie w Starogardzie Gdańskim. Myślę, że to jest początek wielkiego cyklu, który zawita do nas na dłużej i co roku będziemy gościć triathlonistów. Liczę, także że z roku na rok będzie się on powiększał. Chcemy być postrzegani jako miasto przyjazne do życia, gdzie zdrowie i aktywność jest na pierwszym miejscu. Tak więc po drodze nam z triathlonem. Zapraszamy do Starogardu Gdańskiego już 19 czerwca 2016 roku.

tristgBycie gospodarzem zobowiązuje
Stowarzyszenie TRI Starogard Gdański:
Bardzo się cieszymy, że impreza triathlonowa odbędzie się w Starogardzie Gdańskim. Nie sądziłem, że dożyję takich czasów. Debiutowałem w 1994 roku w Suszu. Teraz będę mógł rywalizować w moim mieście – powiedział Robert Czerwiak.
Ostatnie dwa lata to niesamowity rozwój triathlonu w Polsce. Także w Starogardzie Gdańskim jest nas coraz więcej. Wiele razy rozmawialiśmy o tym, że byłoby fajnie coś zorganizować tutaj. Ale jesteśmy zbyt małą grupą. Teraz jednak dowiadujemy się, że będzie okazja wystartować na swoich śmieciach. Super. Sądzę, że większość naszej grupy stanie na starcie i mecie. Bycie gospodarzem zobowiązuje – dodaje Grzegorz Karwoski.

Lubimy triathlon. Startujemy, a teraz organizujemy
adamAdam Greczyło, Triathlon Energy:
Większość naszej ekipy jest z Pomorza. Zależało nam, aby rozpocząć cykl Triathlon Energy „w domu”. Okazało się, że w Starogardzie Gdańskim nie brakuje fanów naszej ukochanej dyscypliny, którą sami uprawiamy od kilku lat. Mamy świadomość, że imprez triathlonowych w Polsce, z roku na rok jest coraz więcej. I dobrze. Chcemy na stałe wpisać się w ten krajobraz i przygotować zawody, które triathloniści będą odwiedzać z przyjemnością. Nie tylko oni, ale także ich rodziny oraz kibice. A, że niektórzy z nasz są z Warmii i Mazur oraz Śląska to i tam będziemy szukać ciekawych lokalizacji. Pierwsze już mamy.

Sponsorzy / Partnerzy

 


 

 

 

 

 

 

                                                                                                                 

            

                 
             

                                                                                   NASZ KANAŁ YOU TUBE                               

               

NEWSLETTER

Newsy

MOŻESZ ZATRZYMAĆ MUZYKĘ NA STRONIE
 

            IRONMAN MOTIVATION