Jesteś tutaj: Start / Cykl imprez triathlonowych startuje w Starogardzie Gd. !!!

Cykl imprez triathlonowych startuje w Starogardzie Gd. !!!

Trzy, three, drei, tri… Trzy kolory. Trzy miasta. Trzy dyscypliny: pływanie, jazda na rowerze, bieganie. Triathlon i jego nowa odsłona w Polsce. TriEnergy Tour zainauguruje w Starogardzie Gdańskim cykl imprez triathlonowych. Już w czerwcu 2016 roku miasto czeka wielkie sportowe poruszenie. Emocje dla kibiców i startujących gwarantowane.

Tri Energy Tour to cykl trzech imprez, które odbędą się w czerwcu, lipcu i wrześniu 2016 roku. Pierwszą z nich, krótko przed wakacjami, w dniach 18-19 czerwca 2016 r. zaplanowano w Starogardzie Gdańskim. Drugą w miejscowości w województwie warmińsko – mazurskim, a trzecią na początku września w środkowej Polsce (woj. Łódzkie). 

Triathlon to multidyscyplina sportowa, w skład której wchodzi pływanie, jazda na rowerze i bieg. Cykl imprez Tri Energy Tour zapoczątkują zawody w Starogardzie Gdańskim, gdzie triathlon rozwija się najszybciej. Sprzyjają temu świetne warunki do treningów, a co za tym idzie powstaje coraz więcej amatorskich grup. Bo sport ten dostarcza pozytywnych emocji nie tylko startującym. Imprezy gromadzą coraz więcej kibiców, którzy dopingują znajomych, rodzinę, a zdarza się, że sami w kolejnych latach podejmują to sportowe wyzwanie. Dla niektórych triathlon stał się po prostu sposobem na życie. 

W trakcie TriEnergy Tour w Starogardzie Gdańskim zawodnicy będą rywalizować indywidualnie i w sztafetach na dwóch dystansach: 1/2 IM, który obejmuje  1900 m pływania, 90 km na rowerze i 21,1 km biegu oraz 1/4 IM, czyli 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu. Dystans pływacki uczestnicy pokonają w Jeziorze Płaczewskim, koło Starogardu Gdańskiego. Pętla rowerowa zostanie poprowadzona od strefy zmian przy jeziorze w kierunku miejscowości Lubichowo i Zelgoszcz. A biegaczy będzie można dopingować od strefy zmian nad jeziorem Płaczewskim, skąd pobiegną na metę zlokalizowaną na Stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny w centrum miasta. 

Oprócz zawodów odbędą się także imprezy towarzyszące dla dzieci i wiele innych atrakcji, które wyróżnią cykl od tych, które istnieją już w Polsce. Będą to m.in. akcje charytatywne. Planujemy także nagrody dla zawodników, którym nie udało się stanąć na podium, ale wezmą udział w specjalnych konkursach. Przedstawiciele gmin staną w szranki w Triathlonowym Turnieju Miast. Do kibicowania zostaną zaproszone lokalne społeczności. Podczas trzech imprez czeka nas solidna dawka emocji. 

Triathlon bije rekordy popularności. Z roku na rok przybywa tysiące wielbicieli tego sportu. Jeszcze w 2010 roku w Polsce odbywało się kilka imprez, a liczba uczestników jednej nie przekraczała 200-300 osób. W 2015 roku, od maja do września, odbyło się ich kilkadziesiąt. W rekordowy weekend nawet osiem. Każda zgromadziła od 400 do 1000 uczestników.

/inf.prasowa/

portal 24STAROGARD.PL

Sponsorzy / Partnerzy

 


 

 

 

 

 

 

                                                                                                                 

            

                 
             

                                                                                   NASZ KANAŁ YOU TUBE                               

               

NEWSLETTER

Newsy

MOŻESZ ZATRZYMAĆ MUZYKĘ NA STRONIE
 

            IRONMAN MOTIVATION